Rannarootsi tõi uue ahjupraega Eestisse Londoni lihamoe

Rannarootsi lihatoodete valikusse lisandusid eelmisel aastal maailmas uueks trendiks tõusnud värske vürtsiga välisfileest ahjupraed, millest populaarseimaks osutus Ahjupraad seavälisfileest rosmariiniga.

“Olen positiivselt üllatunud, et eestlased on kõrgemast hinnaklassist rosmariiniga ahjuprae ruttu omaks võtnud,” sõnas Maag Lihatööstuse juhatuse esimees Olle Horm. “Idee hakata tegema sellise välimuse ning maitseomadusega ahjupraadi tuli Euroopa toidukaupade meka Londoni parimaid kulinaariakauplusi külastades – esteetiliselt kujundatud toode tõmbab tähelepanu ning ostuotsus langetatakse tänu sellele rutem.”

“Me oleme üsna veendnud, et paari aasta pärast on analoogsed ahjupraed iseenesestmõistetavad – piltlikult öeldes nagu Coco Chaneli väike must kleit,” märkis Olle Horm. “Tundub, et inglise menukad kokasaated on tõstnud kokakunsti mainet ning kaupmehed kasutavad iga võimalust, et tuua tarbijale lähemale televisioonist või raamatutest nähtud delikatessid, pakkudes samas ka mõistlikku hinda.”

ASi Maag Lihatööstuse müügi- ja turundusdirektori Meelis Laande sõnul oli ainuõige otsus tuua taolise kontseptsiooniga lihatoode ka Eesti turule. “Tarbija tahab näha, et tema heaks on vaeva nähtud – käsitsi valmistatud ning värskete vürtsidega kaunistatud ahjupraad mõjub koduselt ning on sobiv igale peolauale,” ütles Meelis Laande. “Nii saavad ennast hästi tunda ka need, kes ise pole just kõige suurepärasemad kokad, kuna ahjupraadi on väga lihtne valmistada. Kinnitan, et tulemus on samaväärne Jamie Oliveri saavutustega.”

Ahjupraed on pakendatud küpsetuskarpidesse, et söögitegemine oleks kerge ja mugav. Kõikidele praadidele on lisatud nn praevalvur – väike abimees küpsetajale, mis garanteerib, et kõik praed tuleksid maitsvad ja mahlased. “Kui prae valmistaja ka ei fikseeri küpsetamisaja algust, siis nupu välja hüpates on selge, et praad on valmis ja küps,” lisas Meelis Laande.

Allikas: AS Maag Lihatööstus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga