Turule jõudis Eesti madalaima rasvasisaldusega hakkliha

Rannamõisa tõi turule kerge ja tervisliku kalkuni hakkliha, mille 100 grammis sisaldub vaid 0,8 g rasva. 2010. aastal kasvas vähese rasvasusega kalkuniliha ja sellest valmistatud toodete tarbimine Eestis võrreldes 2009. aastaga kolmandiku võrra.

Rannamõisa kaubamärgi tootejuhi David Pärnametsa sõnul on kalkuniliha ja sellest valmistatud tooted eestimaalaste hulgas aasta-aastalt üha populaarsemaks muutunud. “Kuigi endiselt tarbitakse kõige rohkem kanaliha, on jõudsalt tõusmas ka kalkuniliha ja sellest valmistatud toodete müük, mis kasvas mullu võrreldes 2009. aastaga koguni 30 protsenti,” märkis David Pärnamets. Tema sõnul on väherasvaste linnulihatoodete tarbimistrend märgiks, et Eesti elanike toitumisalane teadlikkus on suurenenud ning võimalusel eelistavad tarbijad tervislikumaid ja naturaalsemaid tooteid. Rannamõisa enimmüüdavaks kalkunilihast valmistatud tooteks on kalkunihakkliha.

Pärnametsa sõnul viitab tervisliku toitumise trendi kasvule seegi, et sea- ja veiselihast valmistatud hakklihade kõrval on leidnud oma kindla koha eestimaalaste toidulaual ka väherasvane kalkuni hakkliha. “Rannamõisa oli esimene, kes kalkunihakkliha müüma hakkas ning kuna hakitud kalkuni kintsuliha on tarbijate poolt üle ootuste hästi vastu võetud, otsustasime tarbija toidulaua rikastamiseks tuua turule veel väiksema rasvasisaldusega kalkuni rinnalihast tehtud hakkliha,” ütles David Pärnamets. “Kui 100 grammi kalkuni kintsulihast valmistatud hakkliha sisaldab keskmiselt 12,4 grammi rasva, siis samas koguses hakitud kalkuni rinnalihas on vaid 0,8 grammi rasva,” rõhutas Pärnamets hakklihade erinevust.

Kalkuniliha tervislikkus seisneb lisaks madalas rasvasisalduses ka organismile kasulike valkude, vitamiinide ja mikroelementide sisalduses. Kalkuniliha on inimorganismile hästi sobiv, kuna selle koostises on balansseeritult nii küllastatud, mono- ja polüküllastamata rasvhappeid. Samuti on kalkunilihas rohkelt B-rühma vitamiine (B1, B2, B3, B5 ja B6), mis on organismi ainevahetuse nö võtme-vitamiinideks. Mineraalühenditest sisaldab linnuliha rohkelt väävlit, magneesiumi ja kaaliumi. Lisaks on kalkunilihas ka piisavalt rauda, vaske, tsinki ja seleeni, mis on igapäevaselt vajatavad olulised mikroelemendid.

Rannamõisa naturaalne kalkunihakkliha on valmistatud 100% värskest kalkuni rinnalihast. Toode sisaldab 100 grammi toote kohta energiat 107 kcal, valke 14,9 g ning 0,8 g rasvu. Hakitud kalkuni rinnaliha on pakendatud 450 grammisesse karpi.

Rannamõisa on Eesti kapitalil põhineva Maag Grupi kaubamärk, mille all turustab ettevõte broileri-, kalkuni-, hane- pardi- ja küülikuliha ning broilerimaksa. Rannamõisa sortimenti kuuluvad lisaks maitsestamata ja maitsestatud jahutatud tooted, suitsutatud tooted, poolfabrikaadid ning grilltooted. Rannamõisa tooted on valmistatud 100% jahutatud linnulihast ning maitsestamata linnulihatoodete pakendamisel ei ole kasutatud gaasi ega säilitusaineid.

Allikas: Maag Grupp

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga