Farmi kodujuustusari sai uue välimuse

Populaarne Farmi kodujuust on nüüd saadaval uues 200 grammises topsis. Samas tootepakendis on nüüd ka Eesti enimmüüdud Farmi Ekstra hapukoorega kodujuust, mis seni oli saadaval vaid poole suuremas koguses.

100% kodumaisel kapitalil põhinev Maag Piimatööstus on Eesti kodujuustuturu liider. Maag Piimatööstuse turundusjuhi Ruta Kallaspooliku sõnul investeeris ettevõte kodujuustuliini täiustamisse 41 000 eurot. “Tehtud investeering võimaldab läbi paremini kontrollitud tootmisprotsessi parendada kodujuustu kvaliteeti ning pikendada toote säilivusaega,” ütles Ruta Kallaspoolik ning märkis, et uue liini puhul on arvestatud ka võimaliku ekspordimahtude kasvuga. Kodujuustu uue pakendi väljatöötamisel lähtuti Kallaspooliku sõnul praktilistest kaalutlustest. “200 grammine kogus kodujuustu on just paras portsjon ühele inimesele, et tarbida kodujuustu hommikusöögiks või näiteks lõunaseks vahepalaks,” tõi Kallaspoolik esile 200 grammise pakendi eelised.

Ruta Kallaspooliku sõnul on kodujuustu populaarsus aasta-aastalt kasvanud ning see on paljuski tingitud kodujuustu kasutusvõimaluste mitmekesistumisest. “Kui aastaid tagasi söödi kodujuustu naturaalsel kujul või äärmisel juhul salatina, siis tänapäeval kasutatakse kodujuustu üha rohkem erinevate soolastes ja magusate roogade valmistamiseks,” ütles Ruta Kallaspoolik. Kodujuustu on hakatud Kallaspooliku sõnul kasutama ka vormiroogades, võileibade ja saiade kattematerjalis, pirukatäidistes, omlettides, soolastes kastmetes ning erinevates küpsetistes ja magustoitudes.

Farmi hapukoorega kodujuust sisaldab 100 grammi kohta keskmiselt energiat 503 kJ/120 kcal, valke 11,0 g, süsivesikuid 2,4 g ja rasvu 6,0 g. Lisaks sellele kuuluvad Farmi kodujuustusarja ka kodujuust krevetinuudlitega, klassikaline kodujuust ja kodujuust maitserohelisega. Farmi kodujuustudesse ei ole lisatud säilitusaineid.

Allikas: Maag Piimatööstus AS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga