Balsnack tuli turule Eestimaiste mahedate hommikueinetega

AS Balsnack tutvustas kohvikus “Roheline tuba” tervislikku kergete einete sarja, millesse kuuluvad speltanisu-, odra-, rukki- ja hernekrõbuskid. Neli uut toodet on mahedatooted ja tehtud Eestis kasvatatud maheteraviljast. Kõik eined kannavad Euroopa Liidu mahepõllumajandusliku tootmise logo Eesti ökomärki. Selle kuu algusest on mahekrõbuskid müügil kõikides Eesti kaubanduskettides.

Eesti mahetoitu ja tervislikku toitumist tutvustasid MTÜ Eesti Mahe tegevjuht Jaan Nõmmik, kohviku “Roheline tuba” perenaine Anne Lind, toitude autorid, suuremad mahetootjad ja AS Balsnack juhatuse esimees Elmar Rusing. Juhatuse esimehe sõnul on tootesarja väljatöötamine aega võtnud ligi aasta. “Tootesarja ettevalmistamisel tegime koostööd OÜ Eesti Mahe ja Harju Veterinaarametiga, täna varustab meid maheteraviljadega Avo Mansbergi talu Läänemaalt. Kui hetkel moodustab Eestis toodetud mahetoodete käive 0,25% toiduainete käibest, siis näiteks Taanis on see 8%. Arenguruumi üle 3000 %,” ütles Elmar Rusing.

Põllumajandusministeeriumi taimetervise osakonna mahepõllumajanduse büroo juhataja Marika Rubergi hinnangul on Põllumajandusministeeriumil hea meel, et Eesti toiduainetööstus on asunud Eesti maheteravilja väärindama. “See loob eelduse, et lisaks välismaisele mahetoodangule jõuab Eesti poodidesse ka senisest enam Eesti tootjate kaupa,” lisas Marika Ruberg.

Kohviku “Roheline tuba” meeskond pakkus külalistele maitsmiseks mitut eri rooga, mis valmistatud mahedatest krõbuskitest Kaarina Nauri retseptide järgi ja kohviku “Roheline tuba” koka Eda Vahopski käe all. Tegemist on esimeste täielikult Eesti maheteraviljadest toodetud hommikueine sarjaga.

AS Balsnack on 1992. aastast tegutsev Eesti kapitalil põhinev suupisteid tootev ettevõte, mis toodab nii koduturule kui ekspordiks Eesti kamajahust valmistatud kamapalle ja täisterakrõbuskeid, samuti kartuli- ja maisikrõpse, praetud ja maitsestatud leivakrõbuskeid ning linnutoitu. 2010. aastal tuli Balsnack turule mahetoodetega, et pakkuda üha nõudlikumale tarbijale tervislikku Eesti toitu.
www.balsnack.ee

Tulundusühistu Eesti Mahe asutati 2003 aastal. Asutajaliikmeteks oli 35 talupidajat, osaühingut ja aktsiaseltsi. Ühistu eesmärgiks on liikmete teenindamine tunnustatud mahepõllumajanduslik saaduste tootmisel, käitlemisel, turustamisel ja tulukuse suurendamisel. Ühistu tegevusaladeks on tunnustatud mahepõllumajanduslike saaduste varumine, töötlemine, hoiustamine ja turustamine. Ühistu liikmeks võib olla Eestis asuv füüsiline ja juriidiline isik, kes kasvatab tunnustatud mahepõllumajanduslikke saadusi. Ühistu on avatud uutele liikmetele.

Allikas: AS Balsnack

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga