Tere tulemast Grillfestile 11. juunil!

Hea kombe kohaselt saavad juunikuu keskel Türi järve ääres kokku tuhanded eestimaalased ja külalised välismaalt. Üheskoos nauditakse suurte ja väikeste toidutootjate pakutavaid hõrgutisi, ollakse publikuks mitmetele toiduvõistlustele ja toiduteemalistele rahvakoolitustele. Nii noortel kui vanadel on võimalik jalga keerutada või möllata heade artistide rütmide saatel või mõnuses seltskonnas lihtsalt niisama chillida. Festivali täpne ajakava on kodulehel festival.grillfest.ee

Rongkäik ja söögipalve
Aasta suurim söögipidu saab alguse kell 10.50 Türi Pritsumaja pargist orkestri ja rahvarongkäiguga festivali pealavale kus Türi kirikuõpetaja Teet Hanschmidt lausub koos rahvaga festivali avamiseks söögipalve.

Teemarestoranid ja Kalevi rannakohvik
Sel aastal rõõmustavad külastajaid lisaks traditsioonilistele toidupakkujatele ka uued restoranid. Nii pakutakse veise- ja lambaliha, avatud on kanaliha- ja angerjarestoran. Ilmakuulsad lihaküpsetajad Türi Pritsumehed on oma kodulinnas Euroopa vägevaima barbecue-ahjuga püsti pannud suure liharestorani. Magusatootja Kalev ennistab üheks päevaks kuulsa Türi Rannakohviku, sealt avaneb maaliline vaade Türi järvele.

Hea Toidu Laat
Laadakorraldaja Erkki Laidineni sõnul saab toidulaadalt lisaks suitsulihadele soetada ka kodusvalmistatud kalatooteid, värsket elus kammkarpi, mahetalu piimatooteid, suitsuküülikut, elusõlu ja kodukalja, Saaremaal käsitööna loodud sinepit, chutney-kastmeid ja palju muut maitsvat-põnevat. Kellel on soovi oma toodangut Hea Toidu Laadale müüma tulla, siis helistage tel. 551 5976 või vaadake lisainfot www.toidulaat.ee

Võistlused
Eesti Grilliliit korraldab festivaliga koostöös Eesti Meistrivõistlused Grillimises aasta lõppvõistluse, Koolidevahelised Meistrivõistlused Grillimises – Grillium ja Eesti Rahva Barbecue Võistluse – BBQ. Kokku süütavad võistlustule kuni 100 võistkonda ja tuhanded grillimeistrid. Lisaks algab kell 12 Türi järvel ujuvvahenditega kolm tundi kestev kalapüügivõistlus Üleriigiline Kalapüügivõistlus – Kalake, mille võidab võistlusaja jooksul suurima kaalusumma kalu püüdunud võistleja. Toiduvõistluste lisainfo on Eesti Grilliliidu kodulehel www.grilliliit.ee

E-Piima juustulava
Toidufestivali peaesinejaks on mõstagi hea toit, mis maitseb veelgi paremini hea muusika saatel. Päeva jooksul toimuvad laval grilli- ja barbecue-koolitused, Tapa Vorstifestivali vorstikool, Kaie Segeri linetantsu- ja Jõhvi Jõmmide rahvatantsukool. Erikülalisena esineb Sicknote Steve koos bändiga Inglismaalt, festivalipäeva lõpetavad Seelikukütid ja Boogie Company. Noori hullutab Grilliumi laval toiduteemalise nimega poppstaar Elmayonesa.

Juku Mängumaa
Grillfest on perepidu ja pere noorimaid liikmeid rõõmustab ka sel aastal festivalialale rajatav suur Juku Mängumaa. Lasteala lähedal tegutseb mudilaste lemmikroogasid pakkuv toidukoht ja saadaval on kõige pikemad kommid.

Bosse lemmiklooma- ja Speedesti motoparkla
Festivali peaväravasse on rajatud Bosse-parkla, seal on koertega saabuvatele autoomanikele parkimine tasuta. Lisaks pakub Bosse teie lemmikule värsket vett ja tutvumishinnaga kvaliteetset lemmikloomatoitu.
Mootorrattad, rollerid ja jalgrattad on oodatud parkima festivali peaväravas avatud Speedesti tasuta motoparklasse.

Telkimine ja tasuline parkimine
Festivaliala läheduses on võimalik ka telkida ja soovi korral tasuliselt parkida. Selleks võtke lahkesti ühendust camping@grillfest.ee või helistage 5668 2231.

Lisainfo ja ajakava
Festivali sisekorraeeskirjad, lavade ajakavad ja muu vajalik info asub kodulehel festival.grillfest.ee ja E-Piima pealava taga festivali infopunktis.

Vaata festivali ajakava: festival.grillfest.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga