Tapa Vorstifestivalil selguvad Eesti parimad vorstigrillijad

Pühapäeval toimub esimest korda Tapa Vorstifestival. Kell 10 piduliku rahvarongkäiguga algaval ja Tapa Muusikakooli pargis kaheksa tundi vältaval suurel toidupeol toimuvad degustatsioonid, saab hästi süüa ja esinevad artistid. Festivali kultuuriline peaesineja on ansambel Untsakad. Tapa Vorstifestivaile on oodatud igaüks, sissepääs on kõigile tasuta.

Eesti Grilliliit korraldab koostöös Tapa Vorstifestivaliga esmakordselt Eesti Meistrivõistlused Vorstigrillimises. Seitsmetunnise võistluse käigus selgub aasta parim vorstimaitsestaja ja -grillija. Võistluse alguses kell 10.30 õpetavad vorstmeistrid Erkki Laidinen ja Koit Kuusk Eesti Rahwa Vorstikoolis nii võistlejatele kui publikule vorstitoppimise ja -keerutamise kunsti.

Võistlusel osaleb 15 võistkonda Eestist ja välismaalt. Võisteldakse kahes voorus. Esimeses ehk Peetmarki vorstivoorus antakse võistkonnale maitsestamata sealihast 1,5 kilo vorstisegu, mis tuleb võistluse maitseainepartneri Meira maitsetoodetega või omal äranägemisel maitsestada, seejärel seasoolde toppida ja kohtunikele hindamiseks valmis grillida. Grillitavate vorstide pikkused peavad olema 10 cm pikad, valmisküpsetatud võistlusvorsti puhul on pikkusega lubatud eksida +/-1 cm.
Teine võistlusvoor on fantaasiavoor, mille raames on lubatud grillida kõike, võistlusroa kohustuslikuks grillitavaks komponendiks on võistkonna poolt vabalt valitav vorst. Fantaasiavoorus atraktiivseima esitluse teinud võistkond pälvib esitluse eripreemia.
Võistlustöid hindavad Eesti Grilliliidu kohtunikud, esimest vooru hinnatakse pimehindamise teel ja fantaasiavooru töid avaliku esitlusena võistkondade võistlusplatsidel. Igal võistkonnal on aega fantaasiaroa esitluseks seitse minutit, külastajad saavad fantaasiaroogasid ka ise maitsta.

Võistluste ajakava ja muu info on avaldatud kodulehel vorst.grillfest.ee

Tapa vallavanem Alari Kirt selgitanud Tapa linna sobilikkust vorstifestivali toimumiseks järgmiselt: “Tapa varasemas majanduselus oli liha- ja vorstitööstusel suur osatähtsus. Tapa vorstidel olid kõrged kvaliteedinäitajad ja sellest tulenevalt sai noor alevik Vorstilinna hüüdnime. Alates 1889. aastast kuni 20. sajandi 40-te aastateni oli Tapal üle viieteistkümne vorsti- ja lihatööstuse, lisaks ka eksporttapamaja. Täna töötab Tapal üks vorstitootja – Peetmark LH Tapa lihatööstus OÜ”.
Eesti Meistrivõistlused Vorstigrillimises korraldajad on Eesti Grilliliit ja Tapa Vallavalitsus. Korralduspartnerid on Meira, Reola Gaas, Põltsamaa Felix, Greencoal, Nikon, Respo, Pakendikeskus ja EVG Print.

2008. aastal asutatud rahvaorganisatsiooni Eesti Grilliliit kuulub rohkem kui 300 grillihuvilist inimest ja ettevõtet. Liit korraldab aastas paarkümmend toiduvalmistamise suurvõistlust ja igal kevadel ka hooaja võistluste kohtunike koolituse. Liidu liikmeteks ja ka kohtunikeks on oodatud kõik, kellel toiduvalmistamise vastu huvi on.

Lisainfo:
Eesti Grilliliit
Telefon: 54517000
E-mail: grilliliit@grillfest.ee
Koduleht: www.grilliliit.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga