Pärnu linn ja Grillfest sõlmisid koostöölepingu

11. augustil, allkirjastasid Pärnu linnapea Toomas Kivimägi ja Hea Toidu Festival – Grillfest korraldaja Auris Rätsep lepingu, mille alusel toimub järgmise aasta toidukultuuri festival Pärnus. Rüütli platsil toimunud lepingu sõlmimist tähistati sealsamas koos rahvaga – linnapea Toomas Kivimägi ja Grillfesti toiduvõistluste korraldaja Enn Tobreluts pakkusid M.V.Wooli küpsetatud lõhet, muusikat tegi Pärnus toimuva Grillfesti üks peaesineja, ansambel Apelsin solist Tõnu Aare.

Ühise tegutsemise lepingus märgiti ära, et 2012. aasta festival toimub kahepäevase sündmusena 8.-9. juunil ning 2013. aastal toimuva festivali ajaks kinnitati 7.-8. juuni. Samuti lepiti kokku, et toidufestivalile sissepääs on jätkuvalt kõigile prii, festival algab mõlemal toimumispäeval kell 11 ja lõpeb kell 23. Grillfesti raames toimuvad toiduteemalised rahvakoolitused, Hea Toidu Laat ja kolm suurt toiduvalmistamise võistlust, kuhu on oodata rohkem kui tuhat võistlejat, osa ka välismaalt. Vallikääru aasal asuv lastepark laiendatakse suureks mängumaaks, samuti jätkatakse lemmiklooma-ala sisustamise traditsiooni, sest Grillfest on kogupere-festival. Kuna suvepalinna tänavapildis annavad tooni erinevad motosõidukid, siis laiendatakse ka festivali motoparklat, mis on külastajatele põnevaks vaatamisväärsuseks.

Linnapea Toomas Kivimägi avaldas heameelt, et suured sündmused on Pärnusse tagasi tulemas ja Grillfesti toimumisega õnnestub Pärnul suvehooaeg veelgi lähemale tuua. Samuti pidas linnapea oluliseks märkida, et rahva poolt armastatud Grillfest tutvustab toidukultuuri festivalina kõike head toiduga seonduvat, mitte ainult grillimist. “Käisin ka ise sel aastal Türil toimunud Grillfestil – seal pakutav toit ja programm ning rõõmus rahvahulk olid muljetavaldavad. Usun, et ka piiri taga tuntust kogunud suur toidupidu toob Pärnusse veelgi rohkem külalisi nii Eestist kui välismaalt, tuntust Pärnu linnale, tulu ettevõtjaile ja headmeelt elanikele”, lisas linnapea.

Grillfest sündis koostöös Haapsalu linnavalitsusega 1999. aastal, Paralepa rannas. Pärnus on sellenimelist toidupidu peetud kahel korral – 2000 ja 2003 aastal. Grillfest arenes hoogsast rahvapeost tasuta sissepääsuga toidukultuuri festivaliks 2007. aastal, mil korraldajad sõlmisid lepingu Türi Vallavalitsusega festivali toimumiseks Türi rannas ja lauluväljakul.

“Türi vald on olnud toidufestivalile heaks võõrustajaks viimase viie aasta jooksul, õnneks on Türilt Pärnusse vahemaad kõigest 80 kilomeetrit ja nii kohtume Järvamaa Grillfesti-fännidega juba uues toimumiskohas. Pärnu Vallikääru aas on renoveeritud ja tehniliselt täiustatud suursündmuste toimumiseks, arvutuste järgi oleme seal kahel päeval võimelised teenindama kümneid tuhandeid külastajaid. Samuti saame festivaliplatsi suurenedes vastu võtta rohkem toidupakkujaid ja ka võistlustel osalejaid nii Eestist kui välismaalt”, avaldas festivali korraldaja Auris Rätsep heameelt festivali uute arenguvõimaluste üle ja lisas, et “Pärnus toimuva toidufestivali eesmärk on edendada eestlaste toidukultuuri ja pakkuda külastajatele unustamatuid maitseelamusi vürtsitades seda kvaliteetse meelelahutusega. Kohtumiseni Pärnus!”.

Lisainfo:
Auris Rätsep
Hea Toidu Festival – Grillfest
Festivali korraldaja
______________________________
Telefon: 5043000
E-mail: festival@grillfest.ee
Koduleht: festival.grillfest.ee
Postiaadress: Tallinn, 10504, pk. 417

Kohtumiseni Pärnus, Vallikääru aasal, 8.-9.06.2012!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga