Hoidistamisel koguvad populaarsust puhtad maitseained ja ürdid

Santa Maria profikoka Ilmar Räni sõnul liigub selle sügise trend hoidiste valmistamisel üha enam puhaste maitseainete, ürtide ning eripäraste maitsenüansside suunas.

Seene-, kõrvitsa-, kurgi- tomati- ja teiste hoidiste valmistajate seas on sel aastal kõige sagedamini kasutusel loorberileht, kaneelikoor, must pipar, sinepiseemned ja nelk, millele kogenud hoidiste valmistajad lisavad ürte ja vürtse. Santa Maria profikoka Ilmar Räni sõnul jagunevad hoidistajad laias laastus kaheks – ühed on need, kelle jaoks on harjumus ja vajadus aiasaaduseid purki panna ja teised, kellele pakub huvi ning põnevust uute maitsetega katsetamine. Traditsioone hindavad hoidistajad püüavad säilitada hoidiste puhul aasta-aastalt sarnast koostist ja maitset, mida on kõige lihtsam saavutada just traditsioonilisi marinaadisegusid kasutades. “Uute maitsete otsijad eelistavad maitsed ise kokku segada, katsetavad erinevaid retsepte ning varieerivad nii hoidiste koostise kui kasutatavate maitseainetega,” lisas Räni.

Vanasti hoidistati rohkem olude sunnil, kuna poes valikut ei olnud. Tänapäeval on hoidistamise võlu ja vajadus seotud pigem lähedastele millegi isetehtu pakkumisega ja teinekord ka kokkuhoiuga. “On tõsi, et hoidistamise trend liigub marinaadisegudelt ürtidele ja maitseainetele,” ütles Räni. On näha, et sarnaselt restoranimaastikul toimuvale, kus kasvab kodurestoranide populaarsus, on ka hoidistamisel muutunud trendikaks kodused ja klassikalised maitsed, kuid sealjuures kindlasti mõne põneva maitsenüansiga. “Nii võiks sel sügisel näiteks purki panna ühe maitsva mustikamoosi koos mõnusa kardemoniga,” soovitab Ilmar Räni.

Mugavust, kiirust ja praktilisust hindaval perenaisel soovitab Ilmar Räni julgelt kasutada Santa Maria marinaadisegusid, mis sisaldavad kõiki maitsestamiseks ja säilitamiseks vajalikke aineid.

Lisainfo:
Ilmar Räni
Santa Maria AS profikokk
665 2046

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga