Rannamõisa tõi turule kaks uut ahjupraadi

Eesti rikkalikumat linnuliha valikut pakkuv turustaja Rannamõisa tõi poelettidele kaks uut väherasvast ahjupraadi. Mõlemad ahjupraed on valmistatud tervislikust kalkunilihast, üks kalkuni rinnafileest ning teine kintsulihast.

Rannamõisa kaubamärgi tootejuhi David Pärnametsa sõnul on aasta-aastalt kasvavad kalkuniliha müügitulemused märk sellest, et Eesti elanikud on tasapisi väherasvase kalkuniliha omaks võtnud. “Kuna kalkuniliha tarbimine on populaarne, siis otsustasime sellel aastal jõuluhooajaks turule tuua mõned kalkunilihast kergesti valmistatavad ja väherasvased praed, et rikastada tervislikkust hindava tarbija jõululaua valikut,” märkis David Pärnamets.

Rannamõisa uudistooted, kalkunirinnafilee ahjupraad ning ahjupraad kalkunikintsulihast, on David Pärnametsa sõnul sellised praed, mille valmistamisega saab kodus ise hakkama ka suhteliselt köögikauge inimene. “Kuna meie uued ahjupraed on standardse kaaluga, siis on maitsva ja mahlase tulemuse saavutamiseks vaja neid küpsetada pakenditel olevate juhiste järgi ning pole tarvis kasutada lihatermomeetrit, ega vastavalt liha kaalule küpsetusaega arvestada,” loetles Pärnamets ahjuprae eeliseid. Kalkuni rinnafileest ahjuprae ja kalkuni kintsulihast ahjuprae valmistamiseks tuleb mõlemaid tooteid küpsetada 180 kraadi juures 70 minutit.

Kalkuniliha eripäraks on see, et selles on nii tumedat kui ka heledat liha. Lindudele omane hele liha on kalkuni rinnapiirkonnas, tumedam liha aga reites, hõrgumaks palaks peetakse kalkuni rinnaliha. Kalkuniliha tervislikkus seisneb lisaks madalas rasvasisalduses ka organismile kasulike valkude, vitamiinide ja mikroelementide sisalduses. Kalkuniliha on inimorganismile hästi sobiv, kuna selle koostises on balansseeritult nii küllastatud, mono- ja polüküllastamata rasvhappeid.

Samuti on kalkunilihas rohkelt B-rühma vitamiine (B1, B2, B3, B5 ja B6), mis on organismi ainevahetuse nö võtme-vitamiinideks. Mineraalühenditest sisaldab kalkuniliha rohkelt väävlit, magneesiumi ja kaaliumi. Lisaks on kalkunilihas ka piisavalt rauda, vaske, tsinki ja seleeni, mis on igapäevaselt vajatavad olulised mikroelemendid.

Kalkunirinnafilee ahjupraad, 900 grammi
150 grammi toodet sisaldab 134 kcal, 26 g valke, 4 g suhkrut ja 2 g rasvu.

Ahjupraad kalkunikintsulihast, 900 grammi
150 grammi toodet sisaldab 163 kcal, 23 g valke, 2 g suhkrut ja 7 g rasvu.

Allikas: Rannamõisa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga