Maisipulgakook

1 pakk võid
300 g iiriseid
1/2 pakki maisipulki

1. Sulata või. Lisa iirised ja kuumuta pidevalt segades kuni mass seguneb.
2. Tõsta segu pliidilt ära ja lisa maisipulgad.
3. Sega korralikult segamini.
4. Keera segu tsellofani sisse vorstiks ja pane jahedasse kohta.
5. Peale iirise tahkestumist on tunne et asi on valmis, siis võib sööma hakata
SULAB SUUS- AUSALT!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

15 kommentaari “Maisipulgakook

 1. Tahaks küsida, kuidas kõik vitamiinid käituvad mikrolaineahjus kuumutamisel. Mu ema on paanikas ega soostu kasutama mikrot, kuna tema meelest see hävitab vitamiinid aga praadimine ja keetmine mitte. Kas tõsi või lihtsalt teadmatust? Tahaks talle mikro kinkida kuna saaks siis lihtsamalt toitu soojendada ja arvan, et kaa vähema elektrikulutusega kui iga kord elektripliitti soojendades :)

 2. Väga hea. Selle poes müüdava maisikepikeste paki (150g) võib rahuliku südamega kõik sisse valada,saab parasjagu.

 3. vee keetmisel mikrouunis on soovitav asetada teelusikas tassi,siis ei kee vesi üle.
  lugesin seda ühe kalli mikrouuni juhendist.
  asi toimib , olen ise katsetanud.

 4. Olen suht võhik mikroahju kasutaja-oskab keegi soovitada,kuidas ma arvestan küpsemisaegu (nt. liha-kala-kanaprae puhul) Kas mikroahjus saab küpsetada ka nt. bikviitkooke?

 5. Metallist asju tohib panna mikrolaineahju ainult grilli kasutamisel. Mõlema energia üheaegsel kasutamisel ei tohi metallist asju mikrolaineahju panna.
  Pruunistada saab ainult grilli kasutades küll. Ainult, et see võtab kauem aega. Umbes sama nagu ahjus.

 6. Reedik Piibe

  Ostsin mikrolaineahju Midea MG7017P-B, milles on võimalik toitu valmistada ka grillimise teel. Grillimiseks on komplektis kõrgete metallist jalgadega rest, mis hoiab grillitava toidu küttekeha lähedal. On võimalik kasutada ka üheaegselt nii mikrolaine kui grilli energiat. Grilli võimsusest ei piisa toiduainete pruunistamiseks madalale pöörlevale alusele asetatud nõus. Kas mõlema energialiigi kombineerimisel tohib paigutada toitu metallist restile?

 7. Mikrolaineahjus ei sobi kasutamiseks metallist nõud ning kuumust mittetaluvad plastik- ja klaasnõud. Lisaks ei sobi mikrolaineahju panna portselannõusid millel küldset või hõbedast värvi kaunistuselemendid. See kas nõu läigib või mitte ei ole üldse oluline.

 8. tere! mul selline küsimus,et milliseid nõusid tuleb kasutada mikrouunis? olen kuulnud,et ei sobi igasugused läikivad,vastab see tõele???