Marineeritud seened

Kogus: 1 liiter

1 kg värskeid puhastatud seeni
3/4 klaasi vett.

MARINAAD
1 ½ kl vett
20 g (¾ sl) soola
15 g (¾ sl) suhkrut
3-4 vürtsitera
3-4 pipratera
veidi kaneelikoort
2 loorberilehte
1 keskmine sibul (lõigatud ratasteks)
1/2 kl poolpehmeid porgandiribasid
2-3 sl 30%-list äädikat.

Seened pestakse, pannakse vähesesse keeva vette. Et seened on veest kergemad, tõusevad nad pinnale, seepärast seente ühtlaseks kuumenemiseks segatakse neid vahetevahel. Seeni keedetakse kaanega suletud nõus. Kogunenud vaht korjatakse ära. Kui seened vajuvad keedunõu põhja ning keeduleem muutub selgeks ja vahtu enam ei teki, siis lõpetatakse keetmine.

1. Viis – Keedetud seened kurnatakse. Eeltoodud marinaadi ainetest keedetakse marinaad. Kurnalt võetud seened tõstetakse marinaadi ning keedetakse paar minutit. Seened koos marinaadiga pannakse kuumutatud ja veidi jahtunud purki või pudelisse, mis kohe suletakse.
2. Viis – Keedetud seentelt kurnatakse keeduleem. Seened tõstetakse metall- või klaaskaanega suletavasse purki, vahele puistatakse vürtse, ka sibularõngaid ja porgandiribasid. Ülejäänud marinaadi ainetest keedetakse marinaad, mis valatakse kuumalt seentele. Purgid tõstetakse kuumutamisnõusse, milles vee temperatuur on 60 C. Purke kuumutatakse 100 C juures 25-30 minutit ja siis suletakse kaanega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

67 kommentaari “Marineeritud seened

  1. kuuseriisikatega on nii, et panete retseptis kirjutatud soola, suhkru, vürtsi ja pipra koguse topelt. Äädikat panete kõige lõpus viimasena ja kuumalt tundub natuke kange aga kui maha jahtub on ok. Soovitan panna ka valget sibulat natuke rohkem marinaadi.

  2. Kuuseriisikate puhul porgandit ja kaneelikoort ei ole vaja ja samuti olla ettevaatlik äädikaga. vastasel juhul kaob kuuseriisika hea maitse nende varju täielikult ära.