Seeneekstrakt

mahedamaitselisi seeni
1 l seenemahla kohta 10 g jämedat soola
veidi suhkrut

Seeneekstrakti võid valmistada mahedamaitseliste ja vähemväärtuslike seente seenejalgadest ja -kübaratest, nagu tatikud, heinikud, külmaseened jt.
1. Haki seened peeneks, pane keedunõusse, lisa pisut soola ja suhkrut ning keeda tihedalt kaanega suletud nõus aeglaselt, kuni seentest on eraldunud võimalikult palju mahla (umbes 30-40 minutit).
2. Kasta hõre linane rätik või kahekordne marli keeva vette ning vääna tahedaks. Laota rätik üle kausi ning vala seened peale. Võta rätiku nurgad kokku ning pigista seentest kogu mahl välja. Vala väljapigistatud mahl keetmisel saadud mahlaga kokku.
3. Saadud seenemahl keeda tihedamaks, kuni mahl katab lusikat.
4. Vala mahl kuumalt väiksematesse kuumadesse pudelitesse ja sulge kohe, jahuta ja vii hoiuruumi. Pudelikesed peavad olema nii väikesed, et ekstrakt avatud pudelist paari päeva jooksul ära kasutataks.
Hüva nõu:
Halva hoiuruumi korral võid ekstraktipudeleid 100°C juures umbes 30 minutit kuumutada. Võid ka soolakogust suurendada.
Seeneekstrakti valmistamisel on parem kasutada mitut liiki seeni, ainult teravamaitselisi ja limaseid seeni ei või palju olla. Kasuta seeneekstrakti suppide ja kastmete maitsestamiseks. See annab soojadele seenetoitudele, eriti suppidele ja kastmetele, meeldiva värske seene maitse. Seda võib lisada ka ilma seenteta valmistatud aedvilja- ja lihatoitudele, pruunidele kastmetele ning vormiroogadele. Oluline on, et seeneekstrakti lisatakse parajal määral. Liiga suur kogus muudab toidu väga tugevamaitseliseks ja vähendab maitsvust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga