Õuna vahuvein

1,5 l haput õunamahla
1,5 l magusat õunamahla
6-7 l vett
2 kg suhkrut
750-1000 g viina

1. Vala õunamahl ankrusse.
2. Eraldi nõus, lahusta vees suhkur ja keeda tasasel tulel 1 tund.
3. Siirup vala fajanss- või puunõusse, jahuta umbes 40°C-ni ning sega ankrus õunamahlaga.
4. Sulge ankur ebatihedalt paberkorgiga ja aseta 8 ööpäevaks võimalikult külma kohta, kuid ära lase külmuda.
5. Seejärel vala ankrusse viin, korgi tugevalt kinni ja aseta 3 kuuks keldrisse.
Hüva nõu:
Soovitav, et ankur oleks täis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

7 kommentaari “Õuna vahuvein

  1. Selle retsepti järgi ei soovitaks kohe kindlasti õuna vahuveini valmistama hakata, raiskate ainult head kraami ja lõpuks saate mingi imeliku kokteili ainult.
    Kes soovib ankrus teha vahuveini, siis sõltuvalt võimalustest soovitaks kasutada ainult puhast õunamahla, panna see ankrusse, lisada 25L kohta ca 2-3 kg suhkrut (sõltuvalt kui kanget soovitakse saada), mis on eelnevalt ca 3L õunamahlas ära sulatatud (nt potiga pliidil veidi soojendades) ning lisada see ankrusse. Käärimiseks soovitaks lisada veinipärmi. Kui veinipärmi ei kasuta, siis soovitaks hoida ankru ava paar päeva avatuna, aga samas kaetud riidega, et vein metsikult käärima läheks, peale mida sulgeda ankur. Kui ankrus suhkur kääärinud (maitsta kas vein on kuiv), siis soovitaks tõsta veini paariks kuuks külma kohta, et sisu veidikenegi ära settiks.
    Kellel surveankrut ei ole, võib toorveini panna käärima veini käärimisnõusse ja valmistada esialgu tavapärane vein (juhendi võib leida näiteks http://www.veiniguru.ee/muud-veiniteemad/koduveini-valmistamine.html), aga peale käärimist ei tohiks lisada käärimise peatajat, vaid tõsta paariks kuuks jahedasse seisma, et veidi settiks kogu vein, mispeale võiks panna veini kas vahuveini pudelisse või keeratava korgiga plastpudelisse ning lisada 0,75L kohta ca 1 supilusika jagu suhkrusiirupit. Siis hakkab vein pudelis veel veidi käärima ja tekib

  2. Kuumutamisega on nii, et kuumutatud asjad ei kipu käärima minema. Sama hästi võiks küsida kas moosi tuleb kuumutada või mitte. Toormoosidega on teine asi.

  3. 3L mahla ja 7L vett? Ida “kultuurides” olla kirvestki suppi tehtud. Peab ikka haritust olema et seda siin ka avaldada.