Kadunud munad

6 muna
1 l vett
0,5 tl soola
1 dl söögiäädikat
2 sl võid
1 sl riivsaia
3 sl nisujahu
4 dl piima
2 muna
3 sl riivjuustu

1. Aja äädika-veesegu keema, löö sinna sisse lahti värsked munad. Hoia munavalge vahukulbiga kokku ja lase nii 3-4 minutit keeda.
2. Tõsta munad, võiga määritud ja riivsaiaga ülepuistatud, vormi.
3. Valmista ülejäänud võist, jahust ja piimast kaste, millele sega juurde lahtihõõrutud munakollased ja hästi vahustatud munavalged, riivitud juust ja sool.
4. Kaste vala vormis olevatele munadele ja küpseta eelkuumutatud ahjus 10-15 minutit.
Serveeri õhtu- või hommikusöögiks või kergeks eineks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

63 kommentaari “Kadunud munad

  1. Mina valmistan neid mune nii,et panen alguses pannile vett niipalju,et vesi ulatuks üle munade,veele lisan maitse järgi mere või veel tervislikum,pansoola,maitse järgi ,ajan vee keema,siis löön munad otse keevasse vette,siis ei ole karta,et munad laiali lähevad,vette võib riputada tillivarsi,rohelist sibulat koos mugulaga,isegi pipart õige vähe,riivida ingverit natuke,isegi küüslauguküüs ja siis pigistan sidrunist mahla kõige lõpus (sidrunimahla asemel võib kasutada maitse järgi sidrunhapet või Molkusani,samuti maitse järgi),kui munad on keenud 3- 4 min.tõstan vahukulbiga takdrikule,riputan peale rohelist.Söö koos salatiga,selleks võib olla igasugune salat,isegi peedisalat,apelsinisalat küüslauguga jne.Mina löön pannile alati 4 muna.Ja lõpuks pere sööb ka selle puljongi,milles munad keetsin,sest see on ju vitamiinirikas ja seal ujuvad veel munavalgeriismed,mis on valgurikkad.Olen seda retsepti õpetanud oma patsientidele,sugulastele,tuttavatele.Selle retsepti sain oma vanaemalt.muidugi puljongi sisse võib panna ka singikuubikuid,noaotsaga võid ja võib lasta oma fantaasial lennata,igatahes väga hea,erilise ja kasuliku tervisele,roa saab,viimati õpetasin seda tegema ajakirjanik,Reet Silvale ja see retsept peaks olema märtsikuu “Tervendajas”.

  2. Mina valmistan neid mune nii,et panen alguses pannile vett niipalju,et vesi ulatuks üle munade,veele lisan maitse järgi mere või veel tervislikum,pansoola,maitse järgi ,ajan vee keema,siis löön munad otse keevasse vette,siis ei ole karta,et munad laiali lähevad,vette võib riputada tillivarsi,rohelist sibulat koos mugulaga,isegi pipart õige vähe,riivida ingverit natuke,isegi küüslauguküüs ja siis pigistan sidrunist mahla kõige lõpus (sidrunimahla asemel võib kasutada maitse järgi sidrunhapet või Molkusani,samuti maitse järgi),kui munad on keenud 3- 4 min.tõstan vahukulbiga takdrikule,riputan peale rohelist.Söö koos salatiga,selleks võib olla igasugune salat,isegi peedisalat,apelsinisalat küüslauguga jne.Mina löön pannile alati 4 muna.Ja lõpuks pere sööb ka selle puljongi,milles munad keetsin,sest see on ju vitamiinirikas ja seal ujuvad veel munavalgeriismed,mis on valgurikkad.Olen seda retsepti õpetanud oma patsientidele,sugulastele,tuttavatele.Selle retsepti sain oma vanaemalt.muidugi puljongi sisse võib panna ka singikuubikuid,noaotsaga võid ja võib lasta oma fantaasial lennata,igatahes väga hea,erilise ja kasuliku tervisele,roa saab,viimati õpetasin seda tegema ajakirjanik,Reet Silvale ja see retsept peaks olema märtsikuu “Tervendajas”.

  3. Mina valmistan neid mune nii,et panen alguses pannile vett niipalju,et vesi ulatuks üle munade,veele lisan maitse järgi mere või veel tervislikum,pansoola,maitse järgi ,ajan vee keema,siis löön munad otse keevasse vette,siis ei ole karta,et munad laiali lähevad,vette võib riputada tillivarsi,rohelist sibulat koos mugulaga,isegi pipart õige vähe,riivida ingverit natuke,isegi küüslauguküüs ja siis pigistan sidrunist mahla kõige lõpus (sidrunimahla asemel võib kasutada maitse järgi sidrunhapet või Molkusani,samuti maitse järgi),kui munad on keenud 3- 4 min.tõstan vahukulbiga takdrikule,riputan peale rohelist.Söö koos salatiga,selleks võib olla igasugune salat,isegi peedisalat,apelsinisalat küüslauguga jne.Mina löön pannile alati 4 muna.Ja lõpuks pere sööb ka selle puljongi,milles munad keetsin,sest see on ju vitamiinirikas ja seal ujuvad veel munavalgeriismed,mis on valgurikkad.Olen seda retsepti õpetanud oma patsientidele,sugulastele,tuttavatele.Selle retsepti sain oma vanaemalt.muidugi puljongi sisse võib panna ka singikuubikuid,noaotsaga võid ja võib lasta oma fantaasial lennata,igatahes väga hea,erilise ja kasuliku tervisele,roa saab,viimati õpetasin seda tegema ajakirjanik,Reet Silvale ja see retsept peaks olema märtsikuu “Tervendajas”.

  4. Mina valmistan neid mune nii,et panen alguses pannile vett niipalju,et vesi ulatuks üle munade,veele lisan maitse järgi mere või veel tervislikum,pansoola,maitse järgi ,ajan vee keema,siis löön munad otse keevasse vette,siis ei ole karta,et munad laiali lähevad,vette võib riputada tillivarsi,rohelist sibulat koos mugulaga,isegi pipart õige vähe,riivida ingverit natuke,isegi küüslauguküüs ja siis pigistan sidrunist mahla kõige lõpus (sidrunimahla asemel võib kasutada maitse järgi sidrunhapet või Molkusani,samuti maitse järgi),kui munad on keenud 3- 4 min.tõstan vahukulbiga takdrikule,riputan peale rohelist.Söö koos salatiga,selleks võib olla igasugune salat,isegi peedisalat,apelsinisalat küüslauguga jne.Mina löön pannile alati 4 muna.Ja lõpuks pere sööb ka selle puljongi,milles munad keetsin,sest see on ju vitamiinirikas ja seal ujuvad veel munavalgeriismed,mis on valgurikkad.Olen seda retsepti õpetanud oma patsientidele,sugulastele,tuttavatele.Selle retsepti sain oma vanaemalt.muidugi puljongi sisse võib panna ka singikuubikuid,noaotsaga võid ja võib lasta oma fantaasial lennata,igatahes väga hea,erilise ja kasuliku tervisele,roa saab,viimati õpetasin seda tegema ajakirjanik,Reet Silvale ja see retsept peaks olema märtsikuu “Tervendajas”.

  5. Mina valmistan neid mune nii,et panen alguses pannile vett niipalju,et vesi ulatuks üle munade,veele lisan maitse järgi mere või veel tervislikum,pansoola,maitse järgi ,ajan vee keema,siis löön munad otse keevasse vette,siis ei ole karta,et munad laiali lähevad,vette võib riputada tillivarsi,rohelist sibulat koos mugulaga,isegi pipart õige vähe,riivida ingverit natuke,isegi küüslauguküüs ja siis pigistan sidrunist mahla kõige lõpus (sidrunimahla asemel võib kasutada maitse järgi sidrunhapet või Molkusani,samuti maitse järgi),kui munad on keenud 3- 4 min.tõstan vahukulbiga takdrikule,riputan peale rohelist.Söö koos salatiga,selleks võib olla igasugune salat,isegi peedisalat,apelsinisalat küüslauguga jne.Mina löön pannile alati 4 muna.Ja lõpuks pere sööb ka selle puljongi,milles munad keetsin,sest see on ju vitamiinirikas ja seal ujuvad veel munavalgeriismed,mis on valgurikkad.Olen seda retsepti õpetanud oma patsientidele,sugulastele,tuttavatele.Selle retsepti sain oma vanaemalt.muidugi puljongi sisse võib panna ka singikuubikuid,noaotsaga võid ja võib lasta oma fantaasial lennata,igatahes väga hea,erilise ja kasuliku tervisele,roa saab,viimati õpetasin seda tegema ajakirjanik,Reet Silvale ja see retsept peaks olema märtsikuu “Tervendajas”.

  6. Mina valmistan neid mune nii,et panen alguses pannile vett niipalju,et vesi ulatuks üle munade,veele lisan maitse järgi mere või veel tervislikum,pansoola,maitse järgi ,ajan vee keema,siis löön munad otse keevasse vette,siis ei ole karta,et munad laiali lähevad,vette võib riputada tillivarsi,rohelist sibulat koos mugulaga,isegi pipart õige vähe,riivida ingverit natuke,isegi küüslauguküüs ja siis pigistan sidrunist mahla kõige lõpus (sidrunimahla asemel võib kasutada maitse järgi sidrunhapet või Molkusani,samuti maitse järgi),kui munad on keenud 3- 4 min.tõstan vahukulbiga takdrikule,riputan peale rohelist.Söö koos salatiga,selleks võib olla igasugune salat,isegi peedisalat,apelsinisalat küüslauguga jne.Mina löön pannile alati 4 muna.Ja lõpuks pere sööb ka selle puljongi,milles munad keetsin,sest see on ju vitamiinirikas ja seal ujuvad veel munavalgeriismed,mis on valgurikkad.Olen seda retsepti õpetanud oma patsientidele,sugulastele,tuttavatele.Selle retsepti sain oma vanaemalt.muidugi puljongi sisse võib panna ka singikuubikuid,noaotsaga võid ja võib lasta oma fantaasial lennata,igatahes väga hea,erilise ja kasuliku tervisele,roa saab,viimati õpetasin seda tegema ajakirjanik,Reet Silvale ja see retsept peaks olema märtsikuu “Tervendajas”.

  7. Oleneb sellest kui kanget äädikat kasutada. Antud juhul on ju kirjas, et söögiäädikat. See peaks tähendama seda, et äädikas peab olema umbes sama lahja kui näiteks süldile valamiseks kasutada.

  8. Muidu oli täitsa mõnus asi, aga munadele jäi äädika maitse juurde. Ühe detsiliitri asemel peaks äädikat vette ehk paar teelusikatäit panema.