Tortiljad (maisijahust)

5 dl maisijahu
1 tl jämedat soola
keeva vett

1. Sega jahu soolaga, kalla lauale kuhja ja tee keskele suur süvend. Kalla sinna umbes 1 dl keeva vett ja alusta taigna segamist, kõigepealt jahu kuhja servadest keskele tõstes. Lisa keeva vett vähehaaval juurde, kuni jahu moodustab kõva taigna ja püsib hästi koos. Valmis taigen peab olema kõva, aga samas ka elastne. Ta ei tohi olla niiskelt kleepuv, ega ka kuivavõitu ja pudenev. Lase taignal kaetult tund aega seista (On ka olemas kiirjahud, mis laagerdumist ei vaja).
2. Aja suur malmpann või paks küpsetusplaat kuumaks. Maisitortiljasid küpsetatakse täiesti kuival pannil, seepärast ära kasuta mingit rasvainet. Jaga taigen 12 tükiks ja veereta need pihkude vahel pallideks.
3. Mehhiklased vormivad oma tortiljad lamedaks ja õhukeseks märgade kätega, kuid see nõuab pikaajalist harjutamist. Lihtsam on taigen õhukeseks rullida. Aseta taignapall kahe kergelt niisutatud küpsetuspaberi vahele. Küpsetuspaber ei tohi olla märg vaid peab olema ainult paari tilga veega niisutatud.
4. Eemalda valmisrullitud tortiljalt pealmine paber. Kummuta tortilja alumise paberi abil kuumale pannile, eemalda paber. Kuumuta nii kaua, kuni tortilja pind on katsudes tuline, seejärel keera tortilja ringi ja kuumuta veel 5-10 sekundit. Tõsta pannilt ära ja lao puhtale soojale rätikule virna, hoides tortiljavirna kogu aeg rätikuga kaetuna.
Hüva nõu: Kui serveerid tortiljat leivana toidu kõrvale, voldi need neljaks või keera rulli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

56 kommentaari “Tortiljad (maisijahust)

  1. mehhiklased vormivad oma tortillad lamedaks spetsiaalsete tortillavormidega, aga yldiselt ostavad nad juba valmistehtud tortillad kas supermarketitest v6i \”tortilleria\”dest, kus on lausa suured masinad, millega neid tehakse