Liivataigen

300 g võid
200 g suhkrut
2 muna
soola
500 g jahu
1 tl küpsetuspulbrit või söögisoodat

1. Pehmenda või.
2. Lisa vähese jahuga segatud kergitusaine, suhkur ja munad. Sega kõik ühtlaseks. Lisa ülejäänud jahu ja jäta rullimiseks u. 2 sl jahu.
3. Liivataignast võid vormida väga erineva kujugakoogipõhju, kaunistuselemente tortidele, korvikesi jne. Mida õhem on liivataignapõhi, seda parem ta on.
4. Olenevalt taigna paksusest ja toote suurusest küpseta seda 10-15 minutit 180-220°C kuumuses ahjus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

62 kommentaari “Liivataigen

  1. Seda tainast võib teha korraga 3-4 korda rohkem. Valmis tainas mätsida pallideks ja panna toidukilesse ning need sügavkülma. Maitse sügavkülmas ei muutu ja koogi valmistamisel jääb alustaina tegemisele kuluv aeg vabaks!

  2. Liivataigen ju nn hakitakse. Võid tuleb hoida toassoojas, kindlasti mitte ülessoojendada v sulatada. Jahukuhi lauale hunnikusse, väike lohk keskele, sinna või, muna suhkur ja kokanoaga hakkima. Siis äkki ei tule tainas nii vedel?

  3. Mina panin jahu natuke rohkem kui retseptis kirjas, kuna tainas jäi natuke vedel. Peale panin rabarberit, vaarikaid, mustikaid ja nüüd limpsin näppe. Väga hea koht siin retseptidega;)

  4. Kõik õnnestub….julge pealehakkamine on pool võitu….ei tohi unustada täpseid koguseid ja lustlikku meelt 😉

  5. Ideaalne retsept. Keegi siin torises, et ei tulnud välja… mul ei tule näiteks pannkoogidki retsepti järgi välja, ilma aga saan hakkama… Võta sa nüüd kinni…

  6. Pole see liivataigna retsept küll õige. Proovisin järgi teha aga ei tulnud välja. Tegin küll retsepti järgi. VALETAJAD.